Niezbędnik podróżnika

Lato to idealna pora na podróżowanie – jest cieplej, słoneczniej i przyjemniej. W tym czasie wiele osób decyduje się wyjechać na wakacje także te bardziej szalone i spontaniczne. Jak przygotować się do wyprawy aby przywieźć do domu miłe wspomnienia? Przyda się Tobie na pewno mocny plecak, a może i lokalizator gps oraz…jedzenie, rzecz jasna.

Wiele osób bardzo pragnie wyjechać na nietypowe wakacje, a potem tego żałuje. Częściowo dlatego, że do takich dzikich wojaży też trzeba się przygotować. Pełen spontan może szybko nas nauczyć pokory. Jeśli chcesz ruszyć w nieznane, to nie ma rady, trzeba pamiętać o kilku rzeczach. Pakowanie to podstawa – dobre wyposażenie to najlepszy „posag” każdego podróżnika.

Zmieścić świat w plecaku

Na początek – pakowanie. Jeśli planujesz np. jechać na stopa nad morze, czy w góry, to Twój plecak będzie Twoim domem. Zabierz wygodny i sprawdzony model, upewnij się, że działają w nim zamki, że nie w nim dziur. Co spakować? Na pewno rzeczy na przebranie, mocne buty, bieliznę, artykuły higieniczne, ręczniki, namiot jeśli chcesz nocować pod gołym niebem. Przyda się też scyzoryk, apteczka i drobiazgi takie, jak okulary przeciwsłoneczne, kostium kąpielowy czy notatnik z długopisem. Ci, którzy wybierają się w bardziej egzotyczne rejony powinni pamiętać o wcześniejszym zapoznaniu się w lokalną kulturą. Nie tylko wzbogacą swoją wiedzę, ale unikną też wstydliwych gaf i niepotrzebnych nieporozumień. Na drogę warto zabrać mini-słownik – podróże kształcą, także językowo. Skoro udajemy się tak daleko warto wyciągnąć z wyprawy ile się da. Jeżeli jesteś łowcą widoków – nie zapomnij aparatu fotograficznego. Warto też przygotować sobie mniejszą torbę podręczną w której trzymać będziemy dokumenty, pieniądze czy telefon (ładowarka może czekać w „głównym plecaku”). Telefon jest szczególnie potrzebny.

Lokalizuj, zwiedzaj, dzwoń

Choć nie każdy o tym wie, telefon może służyć jako gps lokalizator – istnieją aplikacje czy programy, które pozwalają zrobić użytek z modułu gps w telefonie i zlokalizować jego posiadacza. Rozwiązanie to przydaje się w trakcie poszukiwania zagubionych osób, ale także wtedy, kiedy chcesz zwiększyć swoje (oraz Twoich bliskich) poczucie bezpieczeństwa. Narzędzia tego typu są też często wykorzystywane w firmach, które mają duże floty pojazdów i chcą je lepiej kontrolować. Telefon przyda się też w trakcie podróży – zwłaszcza jeżeli to smartfon. Mnogość aplikacji sprawia, że nawet najbardziej wybredny turysta znajdzie coś dla Ciebie. Apki pozwolą Tobie nie tylko zaplanować podróż, ale podpowiedzą też jakie miejsca odwiedzić, umilą czas spędzony w kolejkach, a nawet wspomogą naukę lokalnego języka. Jeśli Twój telefon nie jest smartfonem to i tak weź go ze sobą – możesz przecież wykorzystywać go do dzwonienia czy wysyłania smsów, a w skrajnych przypadkach do wezwania pomocy.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *