Podróże z dzieckiem – co zrobić aby nie były koszmarem

Prowadzenie auta wymaga wielu kompetencji i umiejętności równoczesnego wykonywania kilku czynności naraz. Prowadzenie auta w którym znajduje się dziecko stawia poprzeczkę jeszcze wyżej. Jak przygotować się do podróży z dzieckiem aby nie oszaleć ze stresu i zapewnić wszystkim uczestnikom podróży bezpieczeństwo?

Prowadzenie samochodu z dzieckiem w środku to prawdziwe wyzwanie! Spokojnie – można jemu sprostać, trzeba tylko wiedzieć jak się przygotować do tego zadania. Wystarczy zastosować kilka sprawdzonych przez innych rodziców trików.

Fotelik dla maluszka

Przed wsadzenie malucha do auta trzeba obowiązkowo zaopatrzyć się w odpowiednie siodełko. Na rynku znajdziemy całe mnóstwo modeli, rozmiarów, kolorów siodełek w rożnych cenach. Foteliki samochodowe kupimy zarówno z sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Co wybrać? Na pewno szukajmy fotelików posiadających odpowiednie atesty i takich na które możemy sobie pozwolić finansowo i takie, które przypadną do gustu naszemu dziecku. Przy wybieraniu fotelika warto na próbę wsadzić do niego maluszka i sprawdzić jak się w nim czuje. Jeśli mamy wątpliwości, jaki model fotelika wybrać zawsze możemy poprosić o pomoc specjalistę. Uwaga! Tylko dobrze dobrany i poprawnie zamontowany fotelik będzie prawidłowo spełniał swoje zadanie. Dopilnujmy aby montaż fotelika przebiegał bez zarzutu.

Sposoby na nudę

Jeśli mamy już w samochodzie fotelik czas na umieszczenie w nim malucha. Wiele zależy tu od wieku dziecka. Niemowlęta mogą nie zdawać sobie sprawy, że dzieje się coś specjalnego, choć oddalenie rodzica, który zasiądzie za kierownicą może je czasem przerazić. Nieco starsze dzieci mogą jednak marudzić i szybko się znudzić. Dlatego też warto zadbać o to aby dziecko nie wsiadało do auta głodne. Pod ręką warto mieć dla niego wodę i np. kanapkę czy inną, zdrową przekąskę. Sposób na nudę w aucie? Jest ich co najmniej kilka! Młodsze dzieci zadowolą się może maskotkami czy grzechotkami, starsze ucieszy organizator przyczepiany do siedzenia kierowcy albo gry i zabawy podróżne. Przepis na takie gry znajdziecie w internecie – popytajcie także dzieciatych znajomych – na pewno mają swoje patenty na spokojną podróż!.

Wożąc maluszka pamiętajcie o bezpiecznej, spokojnej jeździe. Jeżeli chcecie ostrzec innych użytkowników drogi o tym, że w aucie jedzie dziecko to przyklejcie na auto naklejki „Dziecko w aucie” bądź ich bardziej spersonalizowane wersje w stylu: „Julka w aucie” czy „Staś w samochodzie”. Jeżeli maluch zaczyna płakać bądź marudzić – lepiej zjechać z drogi i go bez stresu uspokoić niż próbować prowadzić auto a jednocześnie zajmować się malcem – to może być niebezpieczne. Kierowcy przyda się zatem cierpliwość i dobrze rozwinięte poczucie odpowiedzialności.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *