Kochasz samochody – pracuj z nimi

Miłośników motoryzacji nie brakuje. Niektórzy nie pozostają tylko na samej sympatii do czterech a czasem dwóch kółek i potrafią uczynić ze swojej pasji źródło zarobku. Sprawdź, bo może to szansa dla Ciebie!

Czym mogą zająć się pasjonaci samochodów? To już zależy. Ci którzy lubią majsterkowanie znajdą miejsce w warsztatach samochodowych. Jeśli kogoś pasjonuje zarządzanie i monitorowanie pojazdów to powinien pomyśleć o karierze fleet managera. Kto dysponuje lekki piórem może spróbować szczęścia w redakcjach czasopism sportowych albo w stacjach telewizyjnych poświęconych tejże tematyce. Jak to wszystko może wyglądać w praktyce?

Mechanik

Jeżeli od zawsze interesowało cię, co samochód ma środku i na czym polega jego działanie to być może twoim idealnym miejscem do pracy okaże się warsztat samochodowy, czy stacja kontroli pojazdów. Wbrew pozorom zostanie mechanikiem nie jest takie proste – na pewno trzeba tu pomyśleć o ukończeniu odpowiedniej szkoły na przykład technikum samochodowego. Obecnie wypuszczane, nowe modele samochodów są naszpikowane elektroniką i wymagają od mechaników specjalistycznej wiedzy a także jej regularnego uzupełniania. Z drugiej strony zdolni mechanicy są w stanie zarabiać naprawdę porządne pieniądze. Pracować mogą zarówno w autoryzowanych centrach należących do samochodowych dealerów, jak i w lokalnych warsztatach. Ciekawą opcją jest też otwarcie warsztatu pod własnym nazwiskiem i praca na swój rachunek.

Fleet manager

Mało znanym acz ciekawym zawodem jest fleet manager, czyli menadżer floty. Takiego profesjonalistę zatrudniają najczęściej większe firmy. W korporacji to w zasadzie obowiązkowe stanowisko. Praca fleet managera polega na zarządzaniu firmową flotą pojazdów w efektywny sposób. W skrócie: chodzi o to aby flota działała sprawnie, a generowała jak najmniej kosztów. Pomóc ma w tym monitorowanie pojazdów. Dziś praktycznie każdy fleet manager korzysta z systemów gps, które w czasie rzeczywistym informują go o miejscu w jakim znajdują się firmowe samochody i o tym czy czasem nie wyjechały one poza przykazany obszar. W gestii fleet managera leży też dopilnowanie aby każdy pojazd był ubezpieczony i sprawny.

Dziennikarz

Sprawne, ciekawskie pióra z pewnością odnajdą się w roli dziennikarzy motoryzacyjnych. Można być freelancerem, którzy współpracuje z redakcją bądź po prostu dziennikarzem na etacie. Dużo mówi się o zamykaniu gazet i o tym, że nie ma pracy dla dziennikarzy, jednak wśród magazynów branżowych sytuacja wygląda lepiej – dla ekspertów zawsze najdzie się miejsce. Na początek warto zostać po prostu freelancerem i nawiązać kontakty z różnymi tytułami. Nie będzie to może nasze główne źródło zarobku, ale na pewno może wesprzeć domowy budżet i stać się źródłem satysfakcji.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *