Co jest ważne dla kierowcy.

Puśćmy wodze wyobraźni i jasno artykułujmy nasze życzenia. Kierowcy mają sporo wymagań, ale trudno się im dziwić. W końcu każdy chce dla siebie jak najlepiej. Zatem porozmawiajmy szczerze i na temat. Kierowcom po drodze jest na pewno nawigacja – nokia, czy samsung, teraz nie ma z tym problemu – kto ma smartfona może szybko trafić do celu. Czego jeszcze oczekują kierowcy? Co jest dla nich ważne?

Droga kręta niemile widziana

Na pewno istotną rolę w życiu zmotoryzowanych odgrywają drogi, jakimi się oni poruszają. Nikt nie chce zepsuć sobie zawieszenia na dziurawej jezdni, nikt też nie chce zgubić na takiej nawierzchni koła. Dlatego też tak ważny dla kierowców jest stan nawierzchni. Sytuacja jest szczególnie trudna w miastach po tym, jak rozpuści się śnieg i nastąpią roztopy, które ujawnią wszystkie szkody, jakie wyrządziła asfaltowi zima. Zanim śnieg odpuści nie widać skali zniszczeń, potem strach się bać a na odwracanie zmian trzeba jednak poczekać – drogowcy nie są na ogół w stanie naprawić wszystkiego od razu. Kto chce poruszać się po drogach, które reprezentują naprawdę wysoki poziom powinien udać się na autostrady bądź drogi ekspresowe – z roku na rok ich nam przybywa.

Miasta strachu – pod rządami korków

Jedźmy dalej – w miastach kierowcom życie utrudniają korki a dla zmotoryzowanych, jak powszechnie wiadomo, bardzo ważne jest sprawne dotarcie z punktu A do punktu B. Tłok na drogach nie powinien jednak dziwić. Od upadku komunizmu w Polsce cyklicznie przybywało nam samochodów i raczej ich przybywa dalej, niż ubywa. W tej sytuacji przy mocno zaludnionych miastach, mamy wiele aut, które próbują przebijać się z domu do pracy, a po południu na odwrót. Frustracja za kółkiem rośnie, podobnie jak nerwowość kierowców. Nic dziwnego zatem, że poranki przypominają często walkę o przetrwanie i wyścigi. Czego zatem potrzeba kierowcom? Na pewno takiego zorganizowania przestrzeni, które pozwoli im na w miarę płynną jazdę. Dobrym rozwiązaniem są też obwodnice miast.

Do celu w nowoczesnym stylu

Niektórzy zmotoryzowani, szczególni ci z mniejszym stażem mają problemy z trafienie do celu. Takie kłopoty mogą przytrafić się każdemu. Czasem winna jest nieuwaga, czasem nieprawidłowe oznakowanie, czasem brak doświadczenia a czasem wszystko to po trochu. Rozwiązaniem dotychczas były mapy – klasyczne papierowe pomoce, które trzymało się w schowku samochodowym. Dziś rządzi raczej nawigacja nokia czy LG, a może samsung – hitem są nawigacje działające na telefonie. Są one nie tylko poręczne, ale także łatwe w użyciu, tanie i multifunkcyjne. Dzięki nim kierowca może zostać w porę ostrzeżony przed fotoradarem czy patrolem policji.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *