Auto dla Ciebie – bez zaskoczeń?

Wybór samochodu to nie jest wybór dżinsów ani nawet koloru ścian. Pomimo tego, że auta relatywnie potaniały, zakup czterech kółek jest nadal dosyć znaczącym wydatkiem. I nie ma tu znaczenia czy wybieramy się do salonu czy szukamy używanego modelu. Dobre zdefiniowanie potrzeb jest kluczem do transakcji, która przyniesie nam oczekiwane rezultaty.

Wbrew pozorom nie wszyscy kupują samochód w tym samym celu. O ile niektórzy potrzebują go by jechać do pracy i odwieźć dzieci do przedszkola, inni muszą korzystać z niego znacznie bardziej intensywnie, często w celach zawodowych. Inny podział: niektórzy szukają po prostu środku transportu, a inny no cóż: źródła prestiżu. Każdemu zatem według potrzeb a producenci aut prześcigają się w oferowaniu coraz to nowych modeli aut. Jak to mówią – do wyboru do koloru.

Klasyczna czerń i droga ekstrawagancja

Skoro o kolorach mowa – jaki wybrać? Mamy tu dwie wiadomości dobra jest taka: kolor zawsze można zmienić, więc decyzja jest tu de facto odwracalna. Zła wiadomość brzmi: za takie usługi trzeba płacić, czasem sporo, zwłaszcza jeżeli zamarzą nam się jakieś nietypowe i oryginalne kolory bądź motywy kolorystyczne. Wracając do sedna – ile ludzi, tyle gustów. Choć zauważyć można też mody. Jeszcze nie tak dawno hitem były auta srebrne, jeszcze wcześniej królowały wszelakie odcienie czerwieni. Mała czarna też zawsze w cenie. Pamiętajmy jednakowoż, iż auta w ciemnych kolorach mogą być gorzej widoczne po zmroku. Ma to znaczenie zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, czyli wtedy, kiedy przez porą cześć dnia jest najzwyczajniej szaro bądź zupełnie ciemno.

Nowe, używane – różnie bywa

Teraz kolejna kwestia – kto wie, czy nie ważniejsza. Używane czy nowe? Dla wielu osób odpowiedź na to pytanie jest oczywista. W końcu nowe modele aut choć piękne i naszpikowane najnowszymi technologiami są po prostu drogie. Na kieszeń przeciętnego Kowalskiego po prostu za drogie. W efekcie większość nabywców decyduje się na zakup używanych aut. Należy jednak wykazać się ostrożnością. sprawdzenie-stanu-technicznego-samochoduW końcu na rynku nie brak cwaniaczków, którzy próbują sprzedać złom, który jako tako jedzie do przodu. Aby uniknąć przykrych niespodzianek i niepotrzebnych rozczarowań najlepiej od razu zabrać na takie zakupy osobę mającą jakieś pojęcie o motoryzacji. Może to być kolega, koleżanka albo zaprzyjaźniony mechanik samochodowy. Oferty przeglądajmy na spokojnie – a mamy z czego wybierać. Do dyspozycji są zarówno komisy jak i auta wystawiane na sprzedaż w internecie. Nic tylko szukać.

Technicznie rzecz biorąc

Wybierając auto warto zwrócić uwagę na jego specyfikacje techniczne. Nie chodzi nawet o zaspokojenie ciekawości, ale o ścisłą matematykę. Przecież może być tak, że droższe przy zakupie auto okaże się bardziej ekonomiczne w eksploatacji i odwrotnie. Zatem już w momencie zakupu auta, w zasadzie jeszcze przed nim, należy zobaczyć ile orientacyjnie wyniosą koszty jego utrzymania. Atu, które pali jak smok może przecież nieźle (i latami! drenować naszą kieszeń.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *