W podróży – co kierowcy służy?

O tym, co przeszkadza kierowcom w drodze do celu napisano już wiele. A to za mało dróg, a to kontrole policji, a to remonty. Na końcu jeszcze miejskie korki, i piraci drogowi do spółki z niedzielnymi kierowcami. Nie jest jednak aż tak źle. Jeśli przypatrzeć się sprawie bliżej istnieje wiele czynników i rzeczy, który służą kierowcom. I nie chodzi tylko o przydrożne jadłodajnie. Sprawa jest znacznie poważniejsza!

mlody-kierowcaCo służy zmotoryzowanym uczestnikom ruchu? Na pewno na poczet tych rzeczy wypada zaliczyć wszelkie nowinki technologiczne – dziś na hasło nawigacja android nikt już raczej nie otwiera oczu ze zdziwienia. Dlaczego, bo rzeczy typu właśnie taka nawigacja android (czy jakakolwiek inna) są dziś oczywistością i codziennością życia wielu zmotoryzowanych. Nawigacje przydają się na trasach długich i krótkich, po prostu każdych. Długich, bo przecież są to zwykle trasy nieznane, krótkich, bo remonty i objazdy potrafią popsuć szyki nawet najbardziej zorientowanym w realiach danego miasta kierowcom. Pomoc na trasie jest mile widziana Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że coraz więcej nawigacji ma wbudowane dodatkowe i bardzo praktyczne funkcje. Potrafią one na przykład ostrzegać o fotoradarach, patrolach policji czy informować o korkach. Dobrodziejstwa technologiczne mają też wpływ na bezpieczeństwo jazdy – poduszki powietrze, czujniki parkowania, ABSy – dziś dla większości aut to właściwie standard.

Z drogi śledzie!

droga-szybkiego-ruchuZmotoryzowanym sprzyjają też – mimo wszystkich zastrzeżeń i ogólnego pesymizmu – drogi. W ciągu ostatnich lat, a już szczególnie po wejściu do Unii Europejskiej zwiększyła się liczba dróg ekspresowych oraz autostrad, poprawiał się też stan już istniejących dróg. Nadal przodujemy niestety w liczbie wypadków i nad tym trzeba bezwzględnie popracować. Tym nie mniej jednak, biorąc pod uwagę ogólniki – jest lepiej. Wiedzą to na pewno ci, którzy podróżują często lub mieszkają w mieście w którym lokalni włodarze zatroszczyli się o stan nawierzchni. Jednak – by nie patrzeć tylko na ziemię, trzeba zwrócić uwagę na to co jest nieco wyżej – wszelkie przydrożne restauracje, bary i sieci fastfood kuszą wygłodniałych zmotoryzowanych. Dziś, ci którzy głodnieją na trasie mają czego wybierać. Nie mówiąc już o ofercie gastronomicznej na stacjach benzynowych.

Pasażer na wagę złota

Warto tu powiedzieć o aspekcie, który jest często i niesłusznie pomijany. Chodzi mianowicie o pasażerów. Nic przecież nie służy kierowcy tak jak sympatyczny pasażer – chętny do rozmowy, ale cichy kiedy trzeba. Dzięki niemu możemy łatwiej zaparkować auto i szybciej minie potrzebny na dotarcie do celu czas. Kto nie chciałby takie towarzysza wyprawy? Warto zatem zabierać na dłuższe trasy kogoś, kto sprawi, że chwile spędzone za kółkiem będą mile wspominane.

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *