Auto dla firmy, czyli technologie dla biznesu

Prowadzenie biznesu w XXI wieku wspierane jest przez nowoczesne technologie. Z drugiej strony, wyzwań także nie brakuje! Konkurencja nie śpi i trzeba po pierwsze odnaleźć się w gąszczu innowacji, a po drugie nie stracić z oczu celu, umiejętność przyciągania klientów jest cały czas w cenie. Sporą rolę w prowadzeniu biznesu odgrywa zarządzanie. Dotyczy to nie tylko zarządzania zasobami ludzkimi, ale też zarządzania flotą samochodów. Sprawa jest poważna!

auto-na-kalkulatorzeDla coraz większej liczby firm, monitorowanie gps to w kontekście floty samochodów sprawa podstawowa. Zacznijmy jednak od początku. Po co firmie auta służbowe? Ano po to by mogły realizować swoje cele – skutecznie, szybko i sprawnie. Dla wielu osób, przedsiębiorców firmowa flota pojazdów to podstawa. Jednak warto też zaznaczyć, że flota pojazdów może wymagać bardzo wielu nakładów finansowych. Dlatego też trzeba uważnie analizować i planować wydatki ponoszone na te samochody. Monitorowanie gps to jeden ze sposobów na trzymanie wydatków na flotę w ryzach. Systemy gps pozwalają monitorować pojazdy służbowe i pokazywać jaką trasę one przebyły. Dzięki temu, wiadomo gdzie przebywają firmowe auta i co robiły np. tydzień temu. Systemy oparte o technologię gps skutecznie i bardzo szybko pomagają uporać się ze zmorą flot – z nieautoryzowanym użytkowaniem aut służbowych na cele prywatne.

Telefon w roli asystenta

Technologia sprzyja przedsiębiorcom nie tylko na gruncie aut służbowych, coraz częściej wprost naszpikowanych elektroniką – podgrzewane siedzenia, czy elektrycznie spuszczane szyby nikogo już nie dziwią. Wsparcie technologii widać też w kontekście dotarcia do celu. Nie sztuką jest – można rzecz, prowadzenie auta, ale bezpieczne dotarcie do celu. Pomóc mogą w tym aplikacje na telefon, które pełnią funkcję nawigacji a jeszcze dodatkowo potrafią ostrzec zmotoryzowanych przed fotoradarami czy patrolami drogówki. Kierowcy za nimi wprost przepadają. Przyda się także solidna „flota telefonowa”, czyli służbowe telefony. W tej chwili mówiąc telefon mamy coraz częściej na myśli smartfon. Dla managerów to nieocenione narzędzie – mały komputer pozwalający prowadzić interesy z dowolnego miejsca na kuli ziemskiej. Podobną funkcję pełnia też tablety, jest w czym wybierać.

Program na miarę

kluczyki-na-banknotachSkoro o technologicznych gadżetach mowa, to nie warto szukać tylko hardware’u ale także software’u. Oprogramowań dla biznesu przybywa, podobnie zresztą jak potrzeb. Największym wzięciem cieszą się programy związane z księgowością i rozliczaniem podatków. Niektóre z nich dostępne są na bazie bezpłatnej wersji demo – warto czasem z nich skorzystać aby sprawdzić czy dobrze się z nimi czujemy. Jeśli tak można kupić pełną wersję i korzystać z jej dobrodziejstw. Programy pomogą także sporządzić materiały graficzne i zarządzać pocztą. Naprawdę, jest z czego wybierać!

Wpis współtworzył kazantourist.pl

Be First to Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *