Podróż za jeden uśmiech. Jak zaoszczędzić na wakacjach?

0
1332

Obecnie najbardziej ekskluzywnym dobrem jest czas. Największym problem mamy z czasem, którego wiecznie mamy za mało. Ale gdy już znajdziemy odpowiednią jego ilość, którą możemy wygospodarować na wakacyjny wyjazd to często okazuje się, że i pieniędzy nam brakuje. Na szczęście wbrew pozorom można zorganizować podróż za naprawdę małe pieniądze. Wszak będzie to podróż za jeden uśmiech. Jednak to co jest w tym przypadku niezbędne to oczywiście znalezienie najlepszego zestawu walizek. Zatem jak zaoszczędzić na wakacjach? Oto jest pytanie.

Organizacja podróży rzecz ważna

Oczywiście możemy dać się ponieść chwili, jednak naszym zdaniem odpowiednia organizacja wakacyjnego wyjazdu jest niezwykle ważna. Wszak „przezorny zawsze ubezpieczony”. Zatem należy znaleźć odpowiedni kierunek podróży, sprawdzić opinie o nim, a także poznać jakie atrakcje się w nim znajdują. Warto także zobaczyć ofertę noclegową i porównać ceny, podobnie rzecz ma się z transportem, przynajmniej tym miejskim. Jeżeli natomiast mamy zamiar wyjechać w zdecydowanie dalsze regiony świata to wtedy koniecznie należy dowiedzieć się gdzie znajduje się polska ambasada, a także czy w danym rejonie nie panuje jakaś epidemia, bądź czy nie występuje zagrożenie chorobami, wtedy konieczne jest zaszczepienie się odpowiednio wcześnie, tak aby uniknąć przykrych niespodzianek. Warto także zastanowić się nad ubezpieczeniem, bo jest ono tak naprawdę niedrogie, a wszystkie formalności możemy załatwić przez Internet, a jak wiadomo życie potrafi zaskakiwać choć nie zawsze pozytywnie.

Tani transport na wagę złota

Pewnie nie odkryjemy Ameryki jeżeli powiemy, że podróżowanie transportem publicznym często jest bardzo drogie, a swoim samochodem jeszcze droższe. A więc jak możemy zaoszczędzić? To nic trudnego. Wystarczy tylko postawić na „podróż za jeden uśmiech”, czyli autostop. Oczywiście, aby złapać stopa warto przygotować sobie karton z kierunkiem jazdy. Tutaj mamy dla was radę. Otóż pamiętajcie, aby nie podróżować samemu. Zdecydowanie lepiej wybrać się przynajmniej w dwie osoby, a nawet trzy, choć złapanie stopa będzie trudniejsze, to jednak będziecie czuć się bardziej komfortowo. Można również skorzystać z serwisu Bla Bla Car, gdzie można znaleźć naprawdę tanie przejazdy, a często i darmowe. Zatem warto spróbować!

Gzie jeść, a gdzie spać? Oto jest pytanie

Jadanie w restauracjach jest drogie, a w sezonie letnim jeszcze droższe. Zatem jeżeli chcemy zaoszczędzić to przynajmniej na drogę warto wziąć ze sobą prowiant. Oczywiście taki, który nie psuje się szybko. Zatem mogą to być zbożowe przekąski, snaki, czy nawet suszone owoce. Nie można również zapomnieć o wodzie, lepiej ją mieć ze sobą niż przepłacać kupując w małych sklepikach. Będąc już w miejscu docelowym najlepiej stołować się w małych lokalnych restauracjach. Jeżeli macie pokój w domku prywatnym to często możecie liczyć na gościnę gospodarzy, bądź też możecie przygotować posiłki w ich kuchni. Skoro baza noclegowa niejako została już wywołana to oczywiście trzeba wiedzieć, że nocowanie w hotelach zdecydowanie odpada. Zdecydowanie lepiej postawić na małe kwatery prywatne. Warto również skorzystać z serwisów couchsurfingowych, gdzie w myśl idei couchsurfingu gospodarze oferują przybyszom miejsce noclegowe, ale i pokazują swój styl życia. W tym przypadku konieczne jest zalogowanie się na platformie i opłacenie członkostwa. Jeżeli wybieramy się w bardziej dzikie rejony to możemy zawsze nocować w namiocie. Warto oczywiście wcześniej sprawdzić, czy są w danym miejscu dostępne pola namiotowe.

Zestawy walizek – wybór ma znaczenie

Jeżeli mamy już ustalony kierunek podróży, a także znaleźliśmy transport to czas przejść do pakowania. Tutaj podstawą jest odpowiednia walizka, a w zasadzie to zestawy walizek Solier – wszak dzięki nim będzie nam się podróżować wygodnie. Tak naprawdę dostępnych jest wiele zestawów walizek, które mogą być wykonane z różnych materiałów. Ale już teraz zdradzimy Wam, że jeżeli szukacie modeli trwałych i niezawodnych, a dodatkowo tanich to dobrym wyborem są walizki z tworzywa ABS, które ponadto nie przemakają, zatem chronią wasze rzeczy. A dzięki wyposażeniu w kauczukowe kółka prowadzenie walizki jest łatwe i przyjemne, nawet gdy mamy do przejścia niemały odcinek. Zatem, jeżeli chcemy zaoszczędzić to ważne jest także odpowiednie spakowanie się, tak aby niczego ważnego nie zapomnieć i nie musieć kupować po wywindowanych cenach.

Podróżować można i tanio i przyjemnie. Ale warto pamiętać o odpowiednim planowaniu, co pozwoli uniknąć wielu problemów. Zatem brak gotówki nie musi być przeszkodą dla wyjazdu wakacyjnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here