Rodzaje masażu – wybierz ten, na który zasługuje Twoje ciało

0
963

Tak naprawdę nie sposób wymienić wszystkie rodzaje masażu, każdy ma swoje odmiany czy techniki, nie mówiąc już o masażach, które mają podłoże regionalne, jak na przykład indyjski masaż głowy, lub filozoficzne, jak na przykład masaż ayurwedyjski. W tym artykule przybliżę Wam podstawowe techniki wraz ich zastosowaniem oraz wpływem, jaki mają na nasze ciało i umysł. Gotowi? To zaczynamy!

Masaż klasyczny

To najpopularniejszy rodzaj masażu, który (w zależności od użytych technik i ich intensywności) może być tak naprawdę masażem leczniczym i relaksacyjnym. Nie ma dla niego konkretnych wskazań, może być wykonywany na całym ciele, lub częściowo, na przykład tylko na kończynach lub plecach. Ruchy w nim są płynne, o średniej sile. Ten zabieg ma na celu poprawę formy psychofizycznej naszego pacjenta, poprzez rozluźnienie mięśni (zmniejszenie napięcia mięśniowego) oraz uaktywnienie przepływu krwi i limfy w ciele.

Masaż relaksacyjny

Łączy w sobie cechy masażu klasycznego i energetycznego. W odróżnieniu od innych, ten rodzaj masażu ma większy wpływ na strefę psychiczną niż fizyczną pacjenta (klienta). Ruchy są w nim bardzo delikatne, niemal muskają ciało. W tym rodzaju masażu oprócz samego zabiegu, ważny jest również klimat, w jakim jest prowadzony – spokojna muzyka, kadziła, blask świec. Sprzyja regeneracji sił, pozbyciu się stresu. Ma udowodniony wpływ na leczenie bezsenności, stanów nerwicowych i depresji.

Masaż leczniczy

Oparty na technikach znanych z masażu klasycznego. Głównym celem jest leczenie kontuzji mieśniowo-szkieletowych za pomocą zabiegów manualnych. W przeciwieństwie do poprzednich rodzajów masażu w tym przypadku, przed skorzystaniem z zabiegu, dobrze jest skonsultować sie z lekarzem lub fizjoterapeutą. Masaż ten może być poprzedzony zabiegami związanymi z szeroko pojętą rehabilitacją, na przykład naświetlaniem lampą Solux lub zimnym / ciepłym okładem. Masaż ma działanie przeciwbólowe, rozluźniające, rozgrzewające i przeciwzapalne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here