W naturze siła – najlepsze zioła dla urody

0
1216

Nie trzeba wcale wydawać wcale setek złotych na drogie kremy i farmaceutyki. Skorzystajmy z wiedzy i doświadczeń naszych babć i sięgnijmy do tego, co dała nam natura. Zioła mają tysiące właściwości, nie sposób wszystkie wyliczyć, ale wiemy nie od dziś, że wspomagają odchudzanie, mają zbawienny wpływ na cerę czy odporność. Natura zawsze wie najlepiej, to jedno z naszych podstawowych założeń! Przeczytajcie zatem o kilku najlepszych naszym zdaniem ziołach.

Herbata z Hibiskusa

Hibiskus pochodzi z Azji, ale jego odmiany spotykane są niemal na całym świecie, zwłaszcza w strefie umiarkowanej. Nazywany jest źródłem wiecznej młodości, ponieważ napar z hibiskusa zawiera olbrzymie ilości witaminy C, a także kwasu cytrynowego oraz jabłkowego. Polecamy picie herbaty z hibiskusa każdemu, kto ma jakiekolwiek problemy z cerą, a zwłaszcza osobom z cerą naczynkową, ponieważ ekstrakt z hibiskusa doskonale łagodzi podrażnienia i pielęgnuje skórę od środka.

Cudowna morwa

Owoce morwy znane są w Polsce od setek lat. Posiadają właściwości wspomagające metabolizm, dlatego są cennym dodatkiem do wszelkiego rodzaju diet, zwłaszcza redukcyjnych. Warto również wspomnieć, że owoce morwy są doskonałym źródłem witam z grupy B, które mają pozytywny wpływ na pracę mózgu oraz obniżenie poziomu złego cholesterolu. Dodatkowo morwa ma działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwgorączkowe.

Napar z mięty

Mięta, z resztą całkowicie słusznie, kojarzona jest z leczeniem dolegliwości żołądkowo-jelitowych. Wypicie naparu działa łagodząco na cały układ trawienny. Ale mięta ma także inne działanie, za dokładniej zawarte w niej olejki eteryczne. Otóż wyżej wymienione olejki są doskonałym środkiem przeciwwirusowym! Mało? Mięta, jako jedno z niewielu ziół równie dobrze zaparza się gorącej, jaki i lodowatej wodzie, przez co doskonale orzeźwia i gasi pragnienie nawet podczas największych upałów. Jest też cenionym składnikiem w dietach albowiem picie naparu z mięty powoduje zmniejszenie ochoty na słodycze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here